Međunarodni simpozij Terminologija i specijalizirano prevođenje

Terminologija i specijalizirano prevođenje u službi međukulturne strukovne komunikacije

Odsjek za francuski jezik i književnost Sveučilišta u Zadru, Odsjek primjenjene lingvistike Sveučilišta Paris Diderot i Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje pozivaju vas na međunarodni simpozij posvećen metodološkim pitanjima podučavanja specijaliziranog prevođenja. Razmatrat će se uspostavljanje višedimenzionalnog traduktološkog pristupa s naglaskom na suvremene teorijske pravce korpusne lingvistike, terminologije, specijalizirane frazeologije i diskursne analize.

Više o sadržaju seminara i praktičnim informacijama možete doznati na stranici http://www.unizd.hr/Portals/16/terminology/Welcome.html

Molimo preuzmite prvu obavijest u prilogu.

Radi ograničenog broja sudionika, molimo zainteresirane slušatelje da izvrše prijavu mailom na adresu lgrcic@unizd.hr najkasnije do 1. kolovoza 2014. godine.