DaF und die Künste 2.0

Poučavanje njemačkog jezika kroz umjetnost 2.0

Dana 4. i 5. lipnja 2021., didaktičarka dr. Nikolina Miletić i lektorica DAAD-a Larissa Holz organizirale su digitalni međunarodni skup „DaF und die Künste 2.0“ na Odjelu za Germanistiku. Stručni skup zamišljen je za predstavljanje pristupa poučavanju njemačkog jezika koristeći sadržaje iz slikarstva, kazališta, glazbe i filma. Hvala našem suorganizatoru DAAD-u i našim partnerima Goethe-Institut-u Zagreb te i austrijskom kulturnom forumu Zagreb.

Veliko hvala i svim izlagačima te nastavnicama i nastavnicima njemačkog jezika na aktivnom sudjelovanju i kreativnosti!

DaF und die Künste 2.0

Am 4. und 5. Juni 2021 organisierten unsere Didaktikbeauftragte Dr. Nikolina Miletic und DAAD-Lektorin Larissa Holz an unserer Abteilung für Germanistik eine internationale Online-Fortbildung, die das ästhetische und handlungsorientierte Sprachenlernen über Musik, Theater, Filme und bildende Kunst fokussiert.

Vielen Dank an unseren Mitorganisator DAAD und an unsere Partner Goethe-Institut Zagreb sowie dem Österreichischen Kulturforum Zagreb. Herzlichen Dank auch an alle Deutschlehrerinnen und Deutschlehrer für die aktive Teilnahme und Ihre Kreativität!