FESTIVAL ZNANOSTI 2017.

U tijeku su prijave aktivnosti za sudjelovanje na ovogodišnjem Festivalu znanosti. Tema Festivala znanosti 2017. je "Vrijeme" (i kronološko i meteorološko).

Festival znanosti je događanje sa ciljem približavanja znanost javnosti, odnosno informiranja javnost o aktivnostima i rezultatima iz područja znanosti, kako bi se poboljšala javna percepcija znanstvenika te motivirali mladi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Kao i prethodnih godina, način sudjelovanja na Festivalu može biti različit: predavanja, radionice, demonstracije, druženja s djecom i odraslima, prezentacije, predstave i izložbe. Mjesto realizacije aktivnosti može biti na Sveučilištu, a još je poželjnije izvan Sveučilišta na raznim lokacijama po gradu Zadru, okolici grada te susjednim gradovima i županijama radi uključivanja šire javnosti.

Festival će se održati u vremenu od 24. do 29. travnja 2017. Rok za prijavu aktivnosti je 16. veljače 2017. Zainteresirani studenti mogu se prijaviti pročelniku Odjela izv. prof. dr. sc. Goranu Lovriću.