Gostovanje sa Sveučilišta Firat, Turska

Gostovanje sa Sveučilišta  Firat, Turska

ERASMUS STUDIJSKI POSJET SA SVEUČILIŠTA FIRAT, TURSKA

od 7. – 11. travnja u studijski posjet Odjelu za germanistiku Sveučilišta u Zadru dolaze profesori sa Sveučilišta Firat (Turska), u sastavu: prof. dr. Mehmet Aygün, doc. dr. Tarik Özcan, Hikmet Bilaloglu i Abdullah Kaya. Povod dolaska je institucionalni ugovor Erasmus+, kojeg je s njihovim Sveučilištem sklopilo Sveučilište u Zadru.  Teme i termini izlaganja:

U ponedjeljak, 7. travnja, u terminu nastave doc. dr. sc. Zanete Sambunjak,  od 10. 00 – 11. 30 (prostorija 144), prof. dr. Mehmet Aygün predstavit će Svečilište Firat i svoju zemlju.

U utorak, 8. travnja, u terminu nastave asistentice Helge Begonja, od 12. 00 – 13. 30 (prostorija 156), prof. dr. Mehmet Aygün održat će predavanje na temu „Homonyme im Deutschen und im Türkischen“.

U srijedu, 9. travnja, u terminu nastave doc. dr. sc. Zanete Sambunjak, od 10. 00 – 11. 30 (prostorija 143), prof. dr. Mehmet Aygün održat će predavanje na temu „Deutschsprachige Autoren türkischer Abstammung in Europa“.

U srijedu, 9. travnja, u terminu nastave dr. sc. Nadje Mifka Profozić (Odjel za anglistiku), od 16. 00 – 17. 00 sati (prostorija 143), g. Hikmet Bilaloglu održat će predavanje na temu „Teaching grammar“.

U srijedu, 9. travnja, od 18. 00 – 19. 30, g. Hikmet Bilaloglu održat će predavanje na temu „Teaching grammar“ u sklopu ciklusa predavanja „Lingvistička srida“, dvorana za poslijediplomske studije u zgradi rektorata.

U petak, 11. travnja, u terminu nastave lektorica Žakline Radoš i Geriene Karačić, od 10. 00 – 11. 30 (prostorija 156), g. Abdullah Kaya održat će dva kraća izlaganje na teme „Teaching reading“ i „Intercultural communication“.