Izrada i prezentacija lingvističkih seminara-Studentski klub Božo Lerotić 2.travnja 18h-20h

Dragi studenti pozivamo Vas na radionicu pod vodstvom naših profesorica: izv. prof. dr. sc. Anita Pavić Pintarić i Marija Perić, mag. educ. philol. germ.

Radionica je osmišljena tako da studentima pruži jasne i detaljne upute za pisanje seminarskih radova i njihovu prezentaciju.
Postupak pisanja seminarskog rada započinje odabirom teme te postavljanjem cilja i hipoteza rada.
U svakom radu najvažnija je metodologija. Odabirom jasne metodologije i cilja, rad ne može biti neuspješan.
Radionica će obuhvatiti pitanja: Kako odabrati metodologiju rada? Što je cilj seminarskoga rada?
Studenti će se upoznati s pojmom korpusa i njegovim odabirom, kao i načinom pronalaska potrebne literature te citiranjem i parafraziranjem.
Prezentacija seminara idući je bitan korak. U radionici ćemo pokazati na što sve treba obratiti pažnju pri izradi prezentacije te upozoriti na najčešće greške koje studenti rade.

Za sudjelovanje se nije potrebno prijaviti nego doći na vrijeme na naznačeno mjesto.