Kazališna predstava "Frau Müller muss weg" (repriza)

„Frau Müller muss weg“ komedija je njemačkog autora Lutza Hübnera koja je prvi puta izvedena u kazalištu „Staatsschauspiel“ u Dresdenu 2010. godine. U predstavi se radi o nezadovoljnim roditeljima koji u osnovnoj školi na roditeljskom sastanku traže drugu razrednicu jer trenutnu razrednicu gospođu Müller smatraju odgovornom za preopterećenost učenika domaćim zadaćama i loše ocjene, a upravo je prosjek na kraju zadnje školske godine ključan za odabir srednje škole. Na sastanku je gospođa Müller suočena s nizom neutemeljenih kritika pa dolazi do burne rasprave između nje i prisutnih roditelja koji, iako svjesni toga, ne žele priznati da su im djeca lijena, dekoncentrirana i problematična. Hübnerov dramski tekst nastoji podići svijest nastavnika i roditelja o važnosti međusobne komunikacije, suradnje i solidarnosti i želi prikazati kako društvo reagira na uspjehe i neuspjehe, uspone i padove.
Studentska dramska skupina „SOS“ Odjela za germanistiku poziva sve nastavnice i nastavnike, studentice i studente kao i sve poznavatelje i ljubitelje njemačkog jezika i kazališta na reprizu predstave koju će izvesti u srijedu, 7. lipnja s početkom u 19.30 u predavaonici 143 na Starom kampusu. Predstava je na njemačkom jeziku. Ulaz slobodan.

Uloge:
Matej Požarina: Patrick Jeskow
Ena Pavičić: Marina Jeskow
Klaudia Tukić: Katja Grabowski
Kristina Radman-Livaja: Jessica Höfel
Matija Maček: Wolf Haider
Marijana Jeleč: Frau Müller

Prilagodba teksta i režija:
Marijana Jeleč

Glazbena suradnica: