Konferencija u Osijeku

U suradničkoj realizaciji Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru, Filozofskog fakulteta u Osijeku i Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, uz financijsku potporu Hrvatske zaklade za znanost, u Osijeku je od 27. do 29. lipnja 2024. održana međunarodna interdisciplinarna konferencija „Rethinking crisis“. Uz četiri plenarna izlagača sudjelovali su brojni znanstvenici iz 12 zemalja. Sudionicima se prilikom svečanog otvorenja prigodnim govorom obratila i izv. prof. dr. sc. Marijana Jeleč koja je izrazila želju za uspjehom konferencije. Nakon službenog dijela i otvaranja konferencije uslijedio je radni dio, a osobitosti su konferencije njezin interdisciplinarni karakter i međunarodni značaj. Fenomen krize tako se preispitivao iz perspektive različitih područja i polja znanosti, na tri službena jezika konferencije. Rezultate istraživanja na konferenciji su izložili izv. prof. dr. sc. Marijana Jeleč, doc. dr. sc. Nikolina Miletić, doc. dr. sc. Marija Perić i Luka Planinić, asistent.