Način i raspored upisa na (izborne) predmete ljetnog semestra 2018./2019. na Odjelu za germanistiku

Upis na predmete ljetnog semestra vrši se putem Studomata od 11. do 22. veljače, u skladu s uputama iz referade. Prije upisa, provjerite redove predavanja i raspored nastave u ljetnom semestru.

Način i raspored upisa na izborne predmete ljetnog semestra 2018./2019. na Odjelu za germanistiku:

DIPLOMSKI:

Svi studenti diplomskog studija se upisuju na izborne predmete ljetnog semestra putem Studomata (11. – 22. veljače).

NASTAVNIČKI SMJER: Studenti upisuju jedan izborni predmet s Odjela za germanistiku.

PREVODITELJSKI SMJER: Studenti upisuju oba ponuđena izborna predmeta. Sve studente prevoditeljskog smjera tajništvo će upisati na oba izborna, zbog čega ih putem Studomata neće biti potrebno odabrati.

PREDDIPLOMSKI:

Liste upisanih na predmete druge i treće godine: OVDJE. Iste predmete, studenti su dužni upisati preko Studomata (11. – 22. veljače).

Redovni studenti PRVE godine preddiplomskog studija Njemačkog jezika i književnosti se upisuju na izborne predmete ljetnog semestra putem Studomata (11. – 22. veljače).  U slučaju problema s radom Studomata, javiti se u referadu. Ako je upisan krivi izborni predmet putem Studomata, a upis obavljen do kraja, studenti se javljaju u odjelno tajništvo.

Ponavljači koji nisu na parcijali, a moraju ponovo upisati izborni predmet, izvanredni studenti 1. i 2. godine, te studenti u statusu S, upisuju se na izborne predmete dolaskom u tajništvo (ponijeti indeks, može doći netko umjesto vas) 8. veljače, petak 9-12 i 13-15 sati (moguć je upis i telefonom 023/200-517).

PARCIJALE

VAŽNO: Ako redovni student/ica 1. ili 2. godine želi parcijalno upisati izborne predmete iz više godine studija (jer je i prošle godine bio/la na parcijali) tada se NE upisuje putem web obrasca na izborne predmete. Oni mogu putem web obrasca upisati samo izborne predmete iz svoje godine studija (ono što moraju upisati), a ne predmete iz više godine studija.

Studenti koji žele parcijalu iz više godine, upisuju se na izborne u tajništvu od 12. do 28. veljače (9-12 h). Potrebno je ispuniti obrazac za parcijalu i tada će moći upisati izborne iz više godine, tamo gdje ostane mjesta.

Napomene za studente 6. semestra, vezano za pisanje završnog rada:

Studenti šestog semestra KOJI PIŠU završni rad/završni ispit na Odjelu za germanistiku, ne moraju upisivati izborne predmete u 6. semestru ako imaju dovoljno bodova za završetak studija (najmanje 90 na Germanistici).

Studenti šestog semestra KOJI NE PIŠU završni rad/završni ispit na Odjelu za germanistiku (već samo na drugom odjelu), moraju upisati najmanje 1 izborni iz književnog i 1 izborni iz jezičnog modula iz VI. semestra. Ako u ponudi izbornih predmeta VI. semestra nema predmeta koje mogu upisati (jer su ih prethodno položili), tada mogu upisati Njemačku kulturu i civilizaciju i/ili Pluricentričnost njemačkog jezika koju su u ponudi za 2. semestar. Studenti koji imaju dovoljno bodova ne moraju upisivati više od dva izborna predmeta u šestom semestru.