Održana radionica za studente Präsentationsfähigkeiten im DaF-Unterricht

Na Odjelu za germanistiku je 6. svibnja 2016. godine dr. sc. Lucia Miškulin Saletović sa Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu održala stručnu radionicu za studente sa temom Präsentationsfähigkeiten im DaF-Unterricht.

U radionici, koju je inicirala i organizirala viša lektorica Marina Lovrić uz tehničku potporu asistentice Nikoline Miletić, sudjelovalo je dvadeset četvero studenata preddiplomskoga i diplomskih studija.

Radionica je bila podijeljena na dva dijela. U prvom, teorijskom dijelu, voditeljica je sudionike radionice upoznala sa općenitim prezentacijskim vještinama, zatim sa elementima prezentiranja, koje bi u nastavi njemačkog kao stranog jezika trebalo obraditi, te na posljetku sa konkretnim praktičnim primjerima i preporukama kako obraditi i uvježbati pojedine elemente i vještine, na što treba staviti naglasak, kao i na koji način prezentacijske vještine učenika vrednovati i sustavno ih usavršavati. Studenti su već tijekom prvoga dijela vrlo angažirano sudjelovali postavljajući konstruktivna pitanja i uz stručno navođenje voditeljice radionice pokazali da posjeduju određeno prezentacijsko predznanje i iskustvo.

U drugome, praktičnome dijelu, studenti su radeći u grupama primijenili stečena znanja pripremajući izlaganja na zadane teme, koja su zatim i vrlo uspješno prezentirali.

Pri kraju radionice, studenti su dobili priliku vrednovati uspješnost radionice tako da su popunili upitnik u kojemu su posebno istaknuli stručnost voditeljice i važnost što su stečeno znanje i vještine mogli odmah praktično i primijeniti. Jedna od poruka ove radionice je i ta da se strah i trema od  nastupa pred publikom može pobijediti upravo čestim prezentiranjem.

Fotografije s radionice su dostupne u Foto-galeriji.