PRIMANJE ZA SUDIONIKE RADIONICE TRANSLATING EUROPE WORKSHOP

Prorektorica za studije i studente prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić primila je u Rektoratu Sveučilišta u Zadru sveučilišne nastavnike s Instituta za translatologiju Sveučilišta u Innsbrucku prof. dr. Wolfganga Pöckla i Martinu Mayer, koji su, uz kolegicu Elviru Iannone te Claudiu Kropf iz Opće uprave za prevođenje Europske komisije, održavali predavanja na Sveučilištu u Zadru u sklopu projekta „Translating Europe Workshop“. Projekt se provodi od svibnja do listopada ove godine u suradnji Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru i Instituta za translatologiju Sveučilišta u Innsbrucku. Susretu su, u ime Odjela za germanistiku, nazočile pročelnica prof. dr. sc. Anita Pavić Pintarić i zamjenica doc. dr. sc. Helga Begonja.

Projekt „Translating Europe Workshop“ je financirala Opća uprava za prevođenje Europske komisije sa središnjicom u Beču, a njegov je cilj omogućiti transfer znanja između Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru i Instituta za translatologiju Sveučilišta u Innsbrucku u području prevoditeljstva te hrvatsko-austrijskih povijesnih i jezičnih kontakata.