Studenti germanistike posjetili HNK Zadar

Suradnja s Hrvatskim narodnim kazalištem u Zadru uspješno je nastavljena i petu godinu. Studenti s prve, druge i treće godine preddiplomskog studija njemačkog jezika i književnosti Sveučilišta u Zadru su u sklopu izbornog kolegija „Uvod u književnu interpretaciju II“ u utorak, 16. svibnja 2017. posjetili Hrvatsko narodno kazalište u Zadru. Posjet je uključivao gledanje predstave „Ubojstvo u klubu Quasimodo“ autora Elvisa Bošnjaka, u režiji Nenni Delmestre, te edukativno-zabavnu radionicu nakon predstave u organizaciji izvoditeljice kolegija, doc. dr. sc. Marijane Jeleč. U radionici su zajedno sa studentima sudjelovali glumci predstave Elvis Bošnjak, Alen Liverić i Justina Vojaković Fingler. Studenti su glumcima postavljali brojna pitanja, između ostalog pitanja vezana za proces nastanka kazališne predstave (od same ideje do premijere), dobra i loša iskustva u kazalištu, njihove uloge u različitim žanrovima itd., a zanimalo ih je koliko vremena je potrebno za pripremu jedne predstave i kako najbolje uče tekst. Dok je za Bošnjaka utjecaj emocija kod učenja teksta od velike važnosti, Alen Liverić uči vizualizirajući dijelove teksta, što su studenti imali priliku vidjeti. Večer su zaključili kratkim druženjem na pozornici, a iskoristili su i priliku za zajedničku fotografiju. Zahvaljujući podršci Odjela za germanistiku Sveučilišta u Zadru, Hrvatskog narodnog kazališta u Zadru i njihovih zaposlenika, te srdačnom, zanimljivom i edukativnom pristupu glumaca studenti su stekli uvid u dramsku umjetnost i kulturni značaj Hrvatskog narodnog kazališta u Zadru.