Studenti germanistike posjetili HNK Zadar

Suradnja s Hrvatskim narodnim kazalištem u Zadru uspješno je nastavljena i četvrtu godinu. Preko 30 studenata s prve, druge i treće godine preddiplomskoga studija njemačkoga jezika i književnosti Sveučilišta u Zadru u sklopu izbornoga kolegija „Uvod u književnu interpretaciju II“ u srijedu, 4. svibnja 2016. posjetilo je Hrvatsko narodno kazalište u Zadru. Posjet je uključivao gledanje komedije s temom iz suvremenoga života „Besplatni Wi-Fi“ (u originalu: „Tre ex in affito – Wi-Fi inclusa“, prijevod: izv. prof. dr. sc. Nedjeljka Balić-Nižić) u režiji Zorana Mužića, čiji je autor talijanski glumac i redatelj Claudio Gnomus, te edukativno-zabavnu radionicu nakon predstave koju je predvodila izvoditeljica kolegija viša asistentica dr. sc. Marijana Jeleč. U radionici su zajedno sa studentima sudjelovali glumci predstave Žana Bumber, Alen Liverić i Petra Težak, te inspicijent Mimi Zadarski, koji nisu krili svoje oduševljenje zanimanjem studenata za svijet kazališta i njihovim ranijim aktivnostima u kazalištu koje su im tijekom razgovora otkrili. Studenti su glumcima čestitali na uspješno izvedenoj predstavi i potom im postavili brojna pitanja o njihovim ulogama u različitim žanrovima, o samom procesu nastanka kazališne predstave i o tome kako je kazalište promijenilo njihov život. Večer su zaključili kratkim druženjem na pozornici, obilaskom kazališnih prostorija koje kao gledatelji inače ne mogu vidjeti, a iskoristili su i priliku za zajedničku fotografiju. Zahvaljujući podršci u organizaciji od strane nositelja kolegija izv. prof. dr. sc. Gorana Lovrića, Sveučilišta u Zadru, Hrvatskog narodnog kazališta u Zadru i njihovih zaposlenika, te srdačnom, zanimljivom i edukativnom pristupu glumaca studenti su stekli uvid u dramsku umjetnost i kulturni značaj Hrvatskog narodnog kazališta u Zadru o čemu je tu večer posebno govorio Alen Liverić.