Translating Europe Workshop

Od 16. svibnja do 20. lipnja održan je prvi dio projekta Translating Europe Workshop kojega provode Odjel za germanistiku Sveučilišta u Zadru i Institut za translatologiju Sveučilišta u Innsbrucku. Projekt je financirala Opća uprava za prevođenje Europske komisije u Beču i Udruga prevoditelja i tumača (BDÜ). U okviru tematske skupine izlaganja o jezičnim i kulturnim kontaktima između Hrvatske i Austrije, virtualno su nastupali: prof. dr. sc. Anita Pavić Pintarić, doc. dr. sc. Helga Begonja, doc. dr. sc. Katica Burić Ćenan, dr. sc. Nikolina Miletić, dr. sc. Marija Perić, lektorice Žaklina Radoš i Eveline Thalmann te Luka Planinić, mag. educ. philol. germ. Zahvaljujemo odjelnim nastavnicima na zanimljivim predavanjima te studentima na sudjelovanju!