Upis mikrokvalifikacije

Studenti Sveučilišta u Zadru u jesenskom semestru akademske godine 2024/25. imaju mogućnost, u sklopu EU-CONEXUS-a, pohađati kratke obrazovne sadržaje mikrokvalifikacija te steći dodatne vještine koje će pružiti poduzetničke, zelene i digitalne kompetencije uz pomoć kojih će nadograditi znanja potrebna za predstavljanje na tržištu rada. Programi su podijeljeni u šest tematskih cjelina (Coastal, European, Smart, Sustainability, University, Urban), a u svakoj se cjelini nalaze sadržaji koji mogu pomoći unaprijediti stručna znanja i kompetencije, a izvode ih renomirani nastavnici s partnerskih sveučilišta koja čine EU-CONEXUS alijansu.

Svi obrazovni program su besplatni i izvode se online!

Tko može upisati mikrokvalifikacije?

Mikrokvalifikacije su dostupne studentima prijediplomskih studija sa svih partnerskih sveučilišta EU-CONEXUS.

Trajanje:

Svaki sadržaj uključuje 8-10 sati nastave i 15 sati samostalnog učenja unutar vremenskog okvira od četiri do šest tjedana. Ekvivalentno je 1 ECTS-u (slijedeći preporuke EU-CONEXUS okvira za mikrokvalifikacije).

Vrednovanje:

Po stjecanju mikrokvalifikacije studenti će dobiti certifikat koji izdaje sveučilište koje izvodi mikrokvalifikaciju.

• Specifičan pojedinačni certifikat za položenu pojedinu mikrokvalifikaciju
  • SmUCS interdisciplinarni certifikat (dobiva se ukoliko položite po jednu mikrokvalifikaciju u svakoj tematskoj cjelini)
  • Pojedinačni ekspertni certifikat za isti sektor (dobiva se ukoliko položite sve mikrokvalifikacije istog sektora)

Rokovi za prijavu na MC-ove za jesenski semestar akademske godine 2024/25. su:

1. od 10.9. do 7.10.2024, za MC-ove koji počinju u listopadu 2024.
  2. od 8.10. do 3.11.2024, za MC-ove koji počinju u studenome 2024.
  3. od 4.11. do 26.11.2024, za MC-ove koji počinju u prosincu 2024.

Za više informacija o dostupnim mikrokvalifikacijama i načinu registracije posjetite mrežnu stranicu EU-CONEXUS.

Prijavite se što prije jer prva dva kratka obrazovna modula počinju već od 22. listopada 2024. i upisi se vrše po principu “najbrži prst”!

Opširnije.