UPIS NA IZBORNE PREDMETE i PARCIJALE - termini upisa

Pravila za upis izbornih predmeta:

- Studenti NE SMIJU upisivati izborne predmete sa studija Njemačkog koji su im u koliziji s obaveznim predmetima sa studija Njemačkog. Zato obavezno provjeriti RASPORED prije prijave na izborne predmete!

- Studenti završnih godina studija imaju prednost pri upisu na izborne, zbog smanjenog izbora.

- Studenti ponavljači ne mogu kroz parcijalu upisivati izborne predmete s više godine studija. Kroz parcijalu se mogu upisivati samo obvezni predmeti.

Za one koji upisuju 5. semestar:

* Studenti koji su prošle godine kroz parcijalu slušali i položili Leksikologiju, ne moraju u 5. semestru upisivati izborni predmet iz lingvističkog modula.

* Studenti koji su prošle godine kroz parcijalu slušali, a nisu položili Leksikologiju, moraju je ponovo upisati i izaći na ispit, iako se nastava iz tog predmeta neće više izvoditi. Oni također ne moraju upisivati u 5. semestru izborni predmet iz lingvističkog modula.

* PREDMET SEMANTIKA JE POSTAO OBAVEZAN, A PREDMET LEKSIKOLOGIJA JE IZBAČEN IZ PROGRAMA. ZBOG TOGA: Studenti koji su u prethodnim godinama studija položili Semantiku ne upisuju obvezni predmet Semantika njemačkog jezika u 5. semestru, već umjesto njega upisuju jedan izborni predmet iz lingvističkog modula. Ali, ako su u prethodnim godinama upisali ili položili Leksikologiju, onda ne upisuju izborni predmet za zamjenu Semantike. Dakle, dva izborna predmeta iz lingvističkog modula upisuju samo oni studenti koji su u prethodnim godinama položili Semantiku, a nisu slušali/upisivali Leksikologiju.

Redoslijed i način upisa na izborne predmete i parcijale na Odjelu germanistike:

Završen je on-line upis na izborne predmete za preddiplomski i diplomski studij. Studenti koji se nisu pravovremeno prijavili putem on-line obrasca trebaju doći u tajništvo ili se javiti telefonom 200 517.

POPIS  PRIJAVLJENIH NA IZBORNE PREDMETE 1. 2. i 3. godine preddiplomskog studija, prijave pristigle do 8 h ujutro: OVDJE.

POPIS PRIJAVLJENIH na izborne predmete 1. i 2. godine diplomskog studija (do 4. 10. do 20 sati) dostupan je OVDJE. Ove liste nisu konačne.

Konačne liste upisanih (on-line putem) na izborne predmete za diplomske studije će se objaviti do kraja prvog tjedna listopada OVDJE, zajedno s obavijesti o izbornim predmetima koji se neće izvoditi ako se na njih prijavilo manje od 10 studenata.

Studenti preddiplomskih studija koji su na parcijali, status S, izvanredni studenti i ponavljači 1. i 2. godine, trebaju doći u tajništvo ispuniti zamolbe od 5. do 10. listopada (srijeda i četvrtak 9-12 i 13-15 sati, a petak 9-11 sati).

Studenti diplomskih studija koji su na parcijali, trebaju doći u tajništvo ispuniti zamolbe od 10. do 14. listopada (radnim danom od 9 do 12 sati).